Сексуальне бажання та потяг
Ми звикли ставити знак “рівно” між такими поняттями як сексуальне бажання та потяг. Але це далеко не одне й те саме.
Сексуальне бажання
Отже, давайте розберемося що таке сексуальне бажання, а що таке потяг і чим вони відрізняються.
Бажання – це потяг до володіння чимось, і вона властива і чоловікам, і жінкам .
Якщо говорити про сексуальне бажання, то воно може бути:
– усвідомленим (коли бажання керується нашим мозком) та
– несвідомим (бажання керується гормонами). Усім добре знайомий приклад юнацької гіперсексуальності, коли гормони з вух пруть і всі думки тільки про одне, ось це і є сила гормонів.
Сексуальне бажання – це не тільки про секс, це і потреба в ласках, обіймах, розмовах, поцілунках, іншими словами, бажання виявляти близькість по відношенню до партнера і отримувати її. Це біологічно закладена програма для продовження роду.
А що ж таке потяг?
Потяг – це здатність із усіх запропонованих варіантів вибрати один, що найбільше задовольняє наші потреби .
Потяг – це коли вже не все-одно з ким, а коли є конкретний спрямований вектор потягу (за якимись параметрами ми ж вибираємо собі чоловіка/дружину).
Отже, бажання закладено у нас природою (потяг до продовження роду), а потяг – наслідок нашого психосексуального розвитку у дитинстві та вплив тих шаблонів сексуальності, які ми собі обрали (або нам нав’язали).
Потяг підступний, тому що його так само легко втратити по відношенню до конкретної людини, як і придбати.
Один із найчастіших запитів на консультаціях – «У нас у сім’ї все чудово, але я більше не хочу свою дружину/чоловіка. Як повернути потяг?».
А чи можна повернути сексуальний потяг до існуючого партнера?
Можна, можливо! Але треба постаратися, адже змусити себе захотіти когось зусиллям волі не можна, треба підходити до питання глибше.
А ще краще не допускати згасання сексуального потягу в парі, адже простіше не дати вогню згаснути, ніж роздмухати його знову.